(Nárcisz sír)
Keréknyom nyálkás
békanyálas tócsája
is őt mutatja!
Haiku - víztükör (4. merítés)
(színe)
Kell hozzá Ámor. Meg az égetnivaló
gyerek rontószeme: mi van, ha.
Nincs senki itt, csak a nyílvessző szél,
libabőrző érintés, szúnyogcsípés-
szerű szúrás.
Kibe szeret a balek, mi van ha...
Hogy ölel majd és kit. Maga éhét
emésztő ölmenti parázs,
örökégő mécses -
mi van, ha ez az önvérző börtön
van csak, szégyen-erezetben
a trombociták.
Ha a romlás...
Kellett hozzá Ámor -
így készültél, onanista.
(visszája)
Bárkit. Te vagy én? Te vagy az a
sose érzett másik, aki szintén...
vékony lapon át, más nemben
köztünk képzelt rácsok, rózsalugas -
a vágy romantikája.
Hozzád kell érnem, valami futó
fuvallatszerűség, libabőrző
érintés. Szúnyogcsípésszerű szúrás.
Aztán persze akár hátrakötött
kézzel a próbababát - nem nyúlok a
megszerzett zsákmány felkínált
lüktető eréhez.
Nem is érek hozzád. Csak nézlek,
képzellek, valahol
csillagigézet-távol, ahogyan a
csapodár hűség készül.
(érme-éle, intim verzió)
A megnövelt távolság
jó. Ahogyan rálátsz.
Szem közti pihék. Óvatlan
kitépésre váró gizgazok
az arcodon - legalábbis úgy
bánsz velük. Szemközt a
tükörrel és mégsem magad
látod. Hanem a szépséghibát.
Amit annak ítélsz. Saját
kertedben gyomlálsz, kertész,
akivé lettél. Arckertészet -
mondanám. De nem mondom.
Hiányzik kertedből a nárcisz.
A valódi nárcisz. Nem csodálod
magad.
Nem bánom. Nekem elég,
ha én csodálhatlak.
ha én csodálhatlak.
(-)


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése